Gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo klaidų 10-ukas

Likus dviems savaitėms iki gyventojų pajamų ir turto deklaracijų pateikimo pabaigos, dalinamės VMI suformuluotomis, dažniausiai pasitaikančiomis deklaracijų pildymo klaidomis. Kad Jūsų asmeniniai finansai būtų sutvarkyti skaidriai, švariai ir be klaidų.

 

 

  1. Pamirštama deklaruoti nekilnojamojo turto nuomos pajamas, gautas už išnuomotą butą, namą ar žemę.
  2. Dažnai deklaruojama neteisinga turto įsigijimo kaina. Rekomenduotina šią reikšmę įrašyti iš turto įsigijimo dokumentų.
  3. Tėvai neretai suklysta, neteisingai paskirstydami metinį papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį už auginamus vaikus.
  4. Deklaruojamos ne visos pajamos iš veiklos pagal verslo liudijimą.
  5. Deklaruojamos įmokos už studijas, nors jas jau yra deklaravęs kitas šeimos narys.
  6. Į deklaraciją neįrašomos savo lėšomis sumokėtos Privalomojo sveikatos draudimo įmokos arba paties asmens sumokėtos įmokos deklaruojamos kaip sumokėtos kito asmens.
  7. Dažnai pasitaiko, jog gyvybės draudimo išmokos deklaruojamos prie neapmokestinamųjų pajamų, nors jos įprastai yra apmokestinamos.
  8. Dažnai pasitaikanti klaida – preliminarios deklaracijos L priede neteisingai parenkami išlaidų rūšies kodai, pvz. studijų įmoka turi būti nurodoma kodu 2, o grąžinta paskola už studijas turi būti deklaruojama kodu 5.
  9. Neretai pasitaiko, kai neteisingai pasirenkamas individualioje veikloje taikomas apskaitos principas. Jei gyventojas, vykdantis individualią veiklą, yra PVM mokėtojas ar yra priskyręs veiklai savo turtą, tuomet jis negali rinktis pajamų pripažinimui pinigų principo. Jis privalo pajamas pripažinti pardavus prekes, produkciją ar suteikus paslaugas, nors apmokėjimas bus po kurio laiko – kaupimo principu. Visi kiti subjektai, vykdantys individualią veiklą, pajamas pripažinti gali tuomet, kai gauna apmokėjimą – pinigų principu.
  10. Kartais 2014 m. pajamos deklaruojamos 2015 m. deklaracijoje, nors iš tikrųjų turėtų būti tikslinama 2014 m. deklaracija.

 

Jei vis dar sukate galvą, kaip nepasiklysti, pildant metinę pajamų ir turto deklaraciją, arba norėtumėte pasikonsultuoti asmeninių finansų klausimais, kreipkitės. Baltosios buhalterijos finansų specialistai Jums pasiūlys kokybiškas ir kvalifikuotas asmeninio buhalterio paslaugas.